Teadmiseks

1. Ennem plaatimist tuleb korrastada ja ette valmistada plaaditavad pinnad: puhastada tolmust, rasvast, vahast jne. Kontrollida, et seinad oleksid sirged ja loes. Põrandal peavad olema vajalikud kalded vee ära juhtimiseks. Vajadusel tasandada seinad tsemendipõhise seguga ja põrandatele anda vastavad kalded. Kalded peavad olema duššinurgas 1/50 ja ülejäänud ruumis 1/100, et tagada vee suundumine trappi. Ilma trapita ruumis peab põrand olema sirge (loes).

2. Tuleb luua täiuslik veetõkke süsteem: Duširuum jaotub märjaks ja niiskeks tsooniks: Märjaks tsooniks loetakse alati põrandat koos 10 cm ülespöördega ja seintel minimaalselt 50 cm dušinurgast või vannist. See ala tuleb katta kinlasti hüdroisolatsiooniga! Enne hüdroisolatsiooni pealekandmist on vajalik seinale kanda nakkedispersioon. Hüdroisolatsiooni rullitakse seinale ja põrandale vähemalt kaks kihti, seejuures peab kihi paksus jääma vastavalt tootjale ca.0,5mm.Kõik vannitoa nurgad tugevdatakse nurgatugevdus kangaga ja samuti kõik vee ja elektri läbiviigud. Niiskesse tsooni jäävad seinad tuleb katta niiskustõkkega.

3.Ennem plaatimist tuleb arvestada plaadi jaotused ja varuda vajalik kogus plaati. Rusikareegliks on see, et kuskile nurka ei jäeks alla poole plaadi. Tuleks arvestada ka plaatide tarneajaga -üldjuhul on see kolm nädalat! Plaatimist tuleks alustada teiselt realt. Selleks võib kasutada sirget latti või loodi. Ühtlaste vuukide hoidmiseks tuleb kasutada nööri või riste. Esimene rida plaate paigaldatakse peale põranda plaatimist. Nurkadesse peab jätma vahemalt 3mm paisuvuugi, mis hiljem täidetakse silikoniga.

4. Kui plaaditud pinnad on vähemalt 24h kuivanud, võib alustada vuukimisega. Vuugisegu kantakse vuuki kummist vuugilabidaga ja lastakse natuke kuivada. Seejärel pestakse pind niiske švammiga puhtaks.

5. Peale vuugi kuivamist tuleb nurkadesse tõmmata silikon

TUNDUB KEERULINE? TELLI PLAADIHUNT OÜ!